W dniach 19-21 lipca 2019 r. w Szczytnie miało miejsce coroczne wydarzenie ,,Dni i Noce Szczytna”, gdzie mieszkańcy oraz turyści spędzali aktywny wypoczynek. Swój wkład w miejską imprezę mieli również szczycieńscy  funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.

Bogaty w różnego rodzaju eventy weekend nie mógł się odbyć bez corocznego pikniku służb mundurowych. Szczycieńscy strażacy w ramach pokazów, zaaranżowali akcję ratownictwa drogowego- samochód osobowy uderzył w drzewo.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren, oraz samochód który brał udział w zdarzeniu. Wykonano dostęp do poszkodowanego, który  nie mógł wydostać się z samochodu. W trakcie pokazu miało miejsce rzeczywiste zdarzenie, strażacy w mgnieniu oka zwinęli sprzęt i udali się na wypadek do miejscowości Wielbark. Na miejscu zostali funkcjonariusze, którzy odpowiedzialni byli za przeprowadzenie kolejnego pokazu, tym razem z  gaszenia pożarów przy użyciu gaśnic śniegowych na  przenośnym trenażerze. Na miejscu pozostał również niezastąpiony spiker mł.bryg. Zbigniew Stasiłojć- naczelnik wydziału operacyjnego w KP PSP w Szczytnie, który w trakcie prowadzenia debiutanckiego pokazu, opowiadał o szerokorozumianym bezpieczeństwie pożarowym, bezpieczeństwie podczas aktywnego wypoczynku nad wodą oraz na terenach leśnych.

Po mimo zmieniającej się dynamicznie pogody, wiele osób mogło skorzystać z pokazów, używając między innymi po raz pierwszy gaśnicy. Część uczestników, mogła też zobaczyć jak wygląda praca strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Opracował: kpt. Łukasz Wróblewski

Zdjęcia: KP PSP w Szczytnie