W dniu 09.02.2019 r. zakończyło się „Szkolenie strażaków ratowników OSP z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa ma wodach”, realizowane w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie dla druhów z jednostek OSP Lesiny Wielkie, OSP Linowo, OSP Rozogi, OSP Świętajno, OSP Trelkowo oraz OSP Wielbark.

W dniu 18 stycznia 2019 r. zmiana służbowa wzięła udział w ćwiczeniach z ratownictwa wodnego na Jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie, prowadzonych przez dowódcę zmiany asp. Karola Doryna.

W dniu 24 listopada 2018 r. odbył się na terenie KP PSP w Szczytnie egzamin szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP.