11 kwietnia 2018 r.  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom", w której uczestniczyło 26 zawodników.

Komisję sędziowską tworzyli:

- mł. bryg. Zbigniew Stasiłojć – KP PSP w Szczytnie;

- Arkadiusz Myślak – Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego;

- Bolesław Woźniak – Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego;

- Grzegorz Achremczyk – Zespół Opieki Zdrowotnej – Szpital Powiatowy w Szczytnie.

Po zaciętej rywalizacji, w trakcie której dzieci i młodzież rozwiązywały test pisemny a następnie odpowiadały na pytania ustne wyniki były następujące:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I - VI)

1.         Amelia Wensierska – Szkoła Podstawowa w Rozogach

2.         Joanna Świder – Szkoła Podstawowa w Rozogach

3.         Agata Nosek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dźwierzutach

II grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII oraz gimnazjum klasy II i III)

1.         Jakub Krawczyk – Zespół Szkół w Olszynach

2.         Szymon Jagiełło – Gimnazjum w Szymanach

3.         Piotr Kobyliński – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dźwierzutach

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe)

1.         Magdalena Deptuła – Zespół Szkół Nr 3 w Szczytnie

2.         Michał Sokołowski – Zespół Szkół Nr 3 w Szczytnie

3.         Dominika Darmofał – Zespół Szkół w Rozogach

W trakcie podsumowania głos zabrał p.o. Komendant Powiatowy PSP w Szczytnie, bryg. Krzysztof Kosiewski, który pogratulował wszystkim uczestnikom, a następnie wręczył nagrody.

W tym roku nagrody, czyli, torby, śpiwory, plecaki, sprzęt sportowy oraz książki i gadżety zostały ufundowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Powiat Szczycieński oraz Nadleśnictwo Korpele.

Dzieci i młodzież, która zajęła I miejsce w każdej z trzech kategorii będą brały udział w eliminacjach wojewódzkich które odbędą się w dniu 23 kwietnia w Nidzicy.

Tekst: mł.bryg. Z. Stasiłojć

Zdjęcia: B. Woźniak