W miesiącu grudniu 2018r. w ramach ogólnopolskiej akcji ,, Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Szczytnie odwiedzili szkoły podstawowe oraz gimnazjalne w naszym powiecie.

Podczas akcji przeprowadzono pogadanki z radami pedagogicznymi w 41 szkołach z powiatu szczycieńskiego. Łącznie w prelekcjach wzięło udział 605 nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prelekcje, których głównym tematem było bezpieczeństwo związane z zagrożeniami tlenkiem węgla, przydatności przewodów kominowych oraz wentylacyjnych zostały przeprowadzone w trakcie długich przerw lub w czasie spotkań rad pedagogicznych. W trakcie prelekcji przekazano okolicznościowe kalendarze na rok 2019 oraz ulotki o zagrożeniu tlenkiem węgla.

Mamy nadzieję, że  świadomość związana z zagrożeniem tlenkiem węgla, będzie się przekładać na bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

Opracował: kpt. Łukasz Wróblewski