Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie zorganizowała szkolenie kierowców konserwatorów sprzętu ratowniczego dla strażaków OSP. Szkolenie realizowane było zgodnie z obowiązującymi zasadami organizacji szkoleń dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych.

W dniu 26 października 2019 r. odbył się egzamin teoretyczny i praktyczny, który zaliczyło 23 druhów OSP. W trakcie szkolenia strażacy zostali zapoznani min. z obsługą samochodów pożarniczych i urządzeń z silnikami spalinowymi,konserwacją sprzętu ratowniczego OSP, zasadami ruchu pojazdami uprzywilejowanymi. Podsumowania kursu dokonał Komendant Powiatowy PSP w Szczytnie, st. bryg. Grzegorz Rybaczyk, który pogratulował druhom ukończenia szkolenia i wręczył zaświadczenia.

Tekst: mł. bryg. Zbigniew Stasiłojć

Zdjęcia: mł. asp. Paweł Koziatek