Do tragicznego w swoich skutkach zdarzenia doszło 25 kwietnia 2020r. w Szczytnie. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z wózkiem dziecięcym, ucierpiało dwoje 1,5 rocznych chłopców wraz z opiekunką.

W dniu 20 kwietnia 2020 r. o godzinie 14:02 dyżurny SKKP PSP w Szczytnie odebrał zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych.

W dniu 28 marca 2020 r. około godziny 9 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie otrzymał zgłoszenie o pożarze kurnika w miejscowości Rudka. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej, kierujący działaniami zauważył intensywny dym wydobywający się z pomieszczenia kotłowni mieszczącej się w budynku inwentarskim typu kurnik.

W poniedziałek 10 stycznia 2020 r. strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Szczytnie zostali zadysponowani do miejscowego zagrożenia w miejscowości Trelkówko, gdzie zagrożony był dom mieszkalny. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniami stwierdził wywrócone suche drzewa, które  w wyniku silnych wiatrów obaliły się w kierunku domu (drzewa rosły 5 m od domu, ich wysokość stanowiła ok 20m). Wywrócone drzewa przed zniszczeniem domu uratowało inne zdrowe drzewo, na którym oparły się uszkodzone rośliny.