W dniu 19 września br. w centrum miejscowości Wielbark doszło do niebezpiecznego wypadku samochodu osobowego. Samochód wypad z drogi zatrzymując się na latarni.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ulicy Kopernika , kierujący pojazdem z przyczyn nie wyjaśnionych zjechał z jezdni zatrzymując się na słupie energetycznym. Na nieszczęście kierowcy cała siła uderzenia miał miejsce od strony jego drzwi, słup znalazł się wewnątrz samochodu. W konsekwencji poszkodowany doznał licznych urazów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Dowódca zastępu JRG po przybyciu na miejsce zdarzenia zdecydował się na użycie sprzętu hydraulicznego w celu dokonaniu dostępu do osoby poszkodowanej. Po wycięciu dachu oraz drzwi bocznych, na prośbę ZRM przetransportowano poszkodowanego do karetki pogotowia.  Karetka pogotowia zadysponował LPR po czym przetransportowała kierowcę so lordowsko LPR  w Szczytnie.

Kierowca ciężkim stanie został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.

Opracował : kpt. Łukasz Wróblewski

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Szczytnie