W dniu 20 kwietnia 2020 r. o godzinie 14:02 dyżurny SKKP PSP w Szczytnie odebrał zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych.

Do wypadku doszło na DK nr 53, pomiędzy Szczytnem a Olszynami. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, iż ma miejsce wypadek dwóch samochodów osobowych (Audi A4 oraz VW Caddy), po zderzeniu czołowym. Pojazdy znajdowały się na jednym pasie ruchu, na kołach. Wewnątrz samochodów znajdowało się łącznie 3 osoby. Kierowcy obu pojazdów byli przytomni. Natomiast pasażer jednego z nich nie. Po stwierdzeniu nagłego zatrzymania krążenia u pasażera z pojazdu Audi A4 zdecydowano o jego natychmiastowej ewakuacji. Poszkodowanego ewakuowano przez drzwi od strony pasażera na nosze typu deska i przekazano dla ZRM. Niestety Kierujący Działaniem Medycznym stwierdził zgon poszkodowanego. Jednocześnie udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy pozostałym osobom poszkodowanym. W wyniku uderzenia kierowcy obu pojazdów byli zakleszczeni. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych, a następnie ewakuowali ich z pojazdów i przekazali dla ZRM. Poszkodowani zostali zabrani do Szpitali na terenie Olsztyna.

W działaniach udział brało 6 zastępów (4 PSP i 2 OSP), w tym 16 ratowników, Policja, ZRM.

Opracował: kpt. Paweł Kozłowski

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Szczytnie