Do tragicznego w swoich skutkach zdarzenia doszło 25 kwietnia 2020r. w Szczytnie. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z wózkiem dziecięcym, ucierpiało dwoje 1,5 rocznych chłopców wraz z opiekunką.

Około godziny 14 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie otrzymał informację o wypadku na ul. Władysława IV w Szczytnie. Wracający zastęp pożarniczy z innego zdarzenia został przedysponowany na miejsce wypadku, gdzie Kierujący Działaniami Ratowniczymi zastał samochód osobowy Marki Ford Mustang, który zatrzymał się na budynku mieszkalnym po tym jak zjechał z jezdni. Niestety na drodze mustanga znalazł się wózek dziecięcy z dwoma bliźniakami, które w wyniku zdarzenia wypadły z wózka i doznały licznych obrażeń ciała. Kobieta, która spacerowała z dziećmi upadła na ziemię i znajdowała się na chodniku. Strażacy udzielili trójce poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy.  W tracie działań na miejsce dojechała karetka pogotowia. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi udzielali niezbędnej pomocy poszkodowanym. W międzyczasie ze względu na zły stan poszkodowanych bliźniaków, na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec ratowniczy LPR. Strażacy zorganizowali miejsce do lądownia śmigłowca LPR na pobliskim parkingu, skąd samochodem pożarniczym przewieziono załogę śmigłowca na miejsce zdarzenia. Oboje chłopców przetransportowano do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – jednego przewieziono  karetką pogotowia, drugi poleciał śmigłowcem LPR. Kobieta z licznymi stłuczeniami została przetransportowana do szpitala w Szczytnie.

Pomimo walecznej postawy bliźniaków, jeden z nich w wyniku obrażeń zmarł kilka dni później w szpitalu. Drugi dalej walczy o życie.

Autor: kpt. Łukasz Wróblewski

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Szczytnie